poniedziałek, 11 lipca 2011

Trochę o mojej pracy :)


Przez najbliższy miesiąc pewnie będę trochę rzadziej na swoim i Waszych blogach, ponieważ zaczęłam właśnie realizację kolejnego ogrodu :)
Pracy mam strasznie dużo więc pewnie nie będę już miała siły na aktywne blogowanie :(

Zaprojektowany ogród nie ma ściśle określonego stylu. Jest typowym ogrodem o swobodnej linii rabat. Jego największą część zajmuje przestronny trawnik, na którym czteroosobowa rodzina zamierza spędzać czas grając w rozmaite gry ogrodowe.
Zgodnie z życzeniem właścicieli większość zastosowanych roślin to iglaki ale znajdzie się w nim również miejsce dla kwitnących krzewów tj.: rododendrony oraz hortensje.
Przy samym tarasie zaprojektowałam rabaty z różami okrywowymi, które umilą swoim aromatem spędzone na nim chwile.

Aby zapobiec monotonni wybrane rośliny iglaste różnią się zabarwieniem igieł - od srebrzysto niebieskich przez jasnożółtą oraz ciemną zieleń.
Rozmaite formy, stryktury oraz zmieniająca się w sezonie kolorystyka roślin spowodują, że ogród o każdej porze roku będzie wyglądał ciekawie :)

Tu można zobaczyć jak wygląda koncepcja :)


i trochę bliżej ;)

Nawierzchnia - podjazd z kostki oraz rabaty w części formalnej


Otoczenie tarasu


Tutaj fragment projektu technicznego z wykazem roślin zastosowanych w projekcie


Na razie czeka nas najgorszy etap budowy ogrodu - kształtowanie terenu i oczyszczanie go z odpadów, które zostawili w ziemi budowlańcy :/
Nawet nie macie pojęcia jakie cuda można znaleźć ;)

Jak już będzie widać jakieś efekty naszej pracy pochwalę się zdjęciami i tym co udało się zrobić :)

Pozdrawiam serdecznie, będę do Was zaglądała tak często jak Tylko dam radę :)

6 komentarzy:

 1. W takim razie powodzenia w pracy! Zapowiada się pięknie, chętnie pooglądam kolejne etapy! Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę przypatrywać się kolejnym etapom powstawania tego ogrodu:). Ogólnie fajną masz pracę. Jeśli jeszcze lubisz to co robisz, to już w ogóle:). Mnie jeszcze nie "kręcą" takie rzeczy, ale chyba powoli zaczną. Dzięki za oferowaną pomoc:). Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo energii:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się ciesze, że trafiłam na Twojego bloga. Ogród to moja niespełniona pasja... Nie udało mi się pójść w tym kierunku zawodowo i bardzo tego żałuję. Jedyne czym się mogę teraz zadowolić to mała działka, na której powoli próbuję swych sił jako ogrodniczka.
  Praca z pasją choćby była nie wiem jak ciężka zawsze jednak przynosi więcej satysfakcji. Wciąż marzę i gdzieś tam w środku wierzę, że uda mi się kiedyś spełnić marzenie i projektować ogrody :)
  Teraz z niecierpliwością będę czekać na Twoje wpisy z efektów pracy!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za życzenia i wspaniałe słowa, które u mnie zostawiasz! Trzymam kciuki za projekt, pogodę i żeby nie był nieprzewidzianych sytuacji:). Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Always ensure you choose a method that is proven to remove skin tags without causing adverse
  effects and scarring. Small and soft skin growths acquired on the skin are called skin tags.
  Extended hair can cause your physique pimples to get worse if you do not wash it typically, and make confident that it is genuinely cleanse.


  Also visit my web page: how to get rid of acne

  OdpowiedzUsuń